RĘKAWICZKI NA SIŁOWNIE

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób niezależnie od płci czy wieku, decyduje się na regularne treningi na siłowni. Aby prowadzić go efektywnie, a co najważniejsze, bezpiecznie, należy się odpowiednio przygotować, także od strony zaplecza sprzętowego i koniecznych akcesoriów. Rękawiczki treningowe to jeden z tych elementów, który może się przydać nie tylko przy ćwiczeniach górnych partii ciała, ale i wówczas, gdy w planach jest intensywny trening całego organizmu. Oczywiście, nie ma obowiązku ich zakładania, jednak bez nich łatwo o mikrourazy dłoni i odciski.

 

Rękawiczki na siłownię - dlaczego warto je wykorzystywać?

Przede wszystkim, specjalne rękawiczki sportowe mają za zadanie odpowiednio zabezpieczać dłonie w trakcie treningu. Dzięki nim ćwiczący uchroni się przed szeregiem przypadkowych otarć skóry oraz odcisków, które mogą po pewnym czasie sprawiać dotkliwy ból. Rękawiczki ułatwiają pewniejsze chwytanie sztangi, która może się czasem wyślizgnąć z ręki, jeśli ta jest wilgotna lub zbyt śliska. Poleca się je szczególnie osobom podnoszącym ciężary, prowadzącym trening z hantlami, bądź też na atlasie. Dobrze dopasowane rękawiczki treningowe zwiększą też komfort wykonywanych ćwiczeń.

 

Rodzaje rękawiczek sportowych

Wybierając rękawiczki na siłownię warto się zastanowić nad materiałem, z jakiego są wykonane. Pierwszą wersją są modele tekstylne, które poleca się przede wszystkim osobom, które stawiają swoje pierwsze kroki na siłowni. Przekonuje do nich szczególnie niska cena. Jeśli więc ktoś planuje ćwiczyć sporadycznie, spokojnie mu wystarczą. Nie powinno się ich jednak wykorzystywać do intensywnych treningów, gdyż łatwo ulegają uszkodzeniom, a ze względu na to, że materiał nie przepuszcza powietrza, noszenie ich dłuższy czas może być niewygodne. Profesjonaliści i ci, którzy ćwiczą regularnie, wybierają raczej rękawiczki skórzane. Ich ważną cechą jest wytrzymałość, dzięki której mogą służyć przez kilka lat. Co więcej, skóra okazuje się na tyle elastyczna, że bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni.

[profiler]
Memory usage: real: 20971520, emalloc: 20528168
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem