RĘKAWICE DO MMA

Ostatnimi czasy mieszane sztuki walki MMA zdobywają ogromną popularność. Jeśli chce się rozpocząć trening w tej dziedzinie, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Rękawice do MMA znacznie różnią się od typowych rękawic bokserskich, ponieważ w trakcie tego rodzaju walk stosuje się inną technikę. Ich nieodpowiedni dobór może spowodować niepotrzebną kontuzję, dlatego też warto zwracać uwagę na podstawowe kwestie, które zdołają uchronić początkujących przed popełnieniem błędów, a doświadczonym zawodnikom pomogą znaleźć idealny model, z jakie będą pracować przez długi czas.

 

Rękawice MMA - co warto wiedzieć na początek?

MMA, jako że opiera się na mieszanych sztukach walki, bazuje na innych technikach niż boks, dlatego też wymaga od zawodnika innego przygotowania. Rękawice MMA są tworzone w taki sposób, by umożliwiały osobie walczącej dokonywanie różnych kombinacji bazujących na chwytaniu przeciwnika. Jednocześnie dają możliwość wyprowadzania szybkich ciosów. Rękawice są więc otwarte po swojej wewnętrznej stronie, natomiast ich zewnętrzna strona okazuje się twardsza niż w przypadku rękawic do boksu. Ta druga cecha zabezpiecza dłonie przed powstawaniem ewentualnych skaleczeń oraz nagłymi kontuzjami. 

Rękawice do MMA różnią się między sobą także wytrzymałością i jakością wykonania. Szczególnie doceniane przez zawodowców są rękawice MMA UFC, będące produktami sygnowanymi logo Ultimate Fighting Championship. Jest to osławiona amerykańska organizacja mieszanych sztuk walki, która od dłuższego czasu zajmuje się przygotowywaniem profesjonalnych turniejów. Odpowiada też za obowiązujące zasady i normy, które muszą spełniać sprzęt oraz akcesoria MMA. Profesjonaliści wykorzystują między innymi rękawice MMA Venum. Marka ta działa na rynku od 2005 roku, a przygotowywane przez nią akcesoria są obecnie dostępne na całym świecie.

 

Rodzaje rękawic do MMA i ich dobór

Dobre rękawice MMA mają wypełnienie z solidnej pianki, która nie będzie się odkształcała po dłuższym czasie użytkowania. Warto zadbać o precyzyjne wykończenia, by model nie pękał, natomiast jego zapięcia musi być wytrzymałe i dobrze trzymać nadgarstek. Najlepsze okazują się szerokie rzepy, dzięki którym minimalizuje się ryzyko kontuzji. Dobrze będzie też zwrócić uwagę na rozmiar rękawic, ponieważ te różnią się między sobą - muszą się bowiem dobrze dopasowywać do dłoni, dzięki czemu nie będzie ich niemal czuć podczas walki. Nie mogą być za ciasne, ponieważ przesadny ucisk mógłby doprowadzić do pogorszenia krążenia.

Rękawice przeznaczone do MMA można podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszym z nich są rękawice małe, zwane też treningowymi. Są bardzo lekkie (ich waga to 4 uncje), nadają się więc do sprawnej walki prowadzonej w każdej płaszczyźnie. Dzięki takiej budowie zawodnik odczuwa duży komfort podczas zadawania ciosów, a zarazem chroni nadgarstki przed urazami. Drugi typ to rękawice MMA sparingowe. Te modele okazują się mocniej zabudowane i więcej ważą (około 7 uncji). To powoduje, że każda para zdecydowanie lepiej pochłania moc uderzenia. W ten sposób mogą lepiej zabezpieczać dłonie, jednak nie cechuje ich tak dobra chwytność, jak w przypadku małych rękawic. Prócz samych rękawic, do MMA przydadzą się też specjalne nakładki - nie tylko dla dodatkowej ochrony, ale i dla zwiększenia wygody w trakcie walki.

 

Najlepszej klasy rękawice do MMA - gwarancja sukcesu podczas walki

Każdy, kto myśli poważnie o treningach MMA, powinien wyposażyć się w rękawice wysokiej jakości. W naszym sklepie oferujemy dobre rękawice do MMA, które we właściwy sposób zabezpieczą dłonie przed możliwymi kontuzjami, a zarazem poprawią wygodę przy wyprowadzaniu kolejnych uderzeń. Wśród naszych propozycji znajdują się rękawice przeznaczone do treningu, a także do bushido. Znajdą się także modele przeznaczone specjalnie do grapplingu, o podwyższonym stopniu chwytności. Zróżnicowana oferta powoduje, że każdy z naszych klientów bez problemu znajdzie coś dla siebie.

 

[profiler]
Memory usage: real: 22806528, emalloc: 22316080
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem