OWIJKI BOKSERSKIE

W sportach walki, takich jak boks, bardzo ważna jest właściwa ochrona dłoni. Właśnie z tego powodu powinno się wykorzystywać specjalnie przygotowane owijki bokserskie. Jest to bardzo ważne, ponieważ pięści są głównym „narzędziem” boksera i są one najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju urazy. Dobrej jakości owijki muszą się więc znaleźć pod każdymi rękawicami do boksu. Ich wybór nie należy do najprostszych, a kiedy się już nad nimi zastanawia, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

 

Owijki bokserskie - po co właściwie je zakładać?

Osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z boksem, może się wydawać, że używanie owijek bokserskich wcale nie jest konieczne. Tymczasem każdy bokser ma obowiązek nosić je pod rękawicami. Owijka zabezpiecza dłoń, w szczególności nadgarstek, śródręcze i kciuk przed otarciami oraz urazami. Co więcej, owijki używa się także w celach higienicznych: te specjalne bandaże doskonale pochłaniają większość potu, co zapobiega utrzymywaniu się przykrych zapachów wewnątrz rękawic.

 

Najważniejsze cechy owijek bokserskich

Wśród owijek bokserskich można natrafić zarówno na modele wykonane z naturalnego materiału (bawełny), jak i z tworzywa syntetycznego. Najlepszym wyborem będą modele, w których wykorzystuje się i jedno, i drugie. Dzięki temu bandaże dobrze trzymają się na dłoni, a przy tym zachowują swoją elastyczność, doskonale dopasowując się do dłoni zawodnika. Wśród owijek można też znaleźć specjalne bandaże z żelową wkładką, która ma za zadanie osłaniać kostki. Trzeba też umieć wybrać odpowiednią długość owijek. Krótsze modele są dedykowane tym, którzy mają raczej małe dłonie lub kobietom. Dłuższe owijki bokserskie sprawdzają się u większości mężczyzn trenujących ten sport.

 

Profesjonalne owijki bokserskie doskonale spełnią swoje funkcje

Szukając owijek bokserskich najlepiej sięgać po te od sprawdzonych producentów. W naszym sklepie znajdziesz modele, które zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas wielokrotnych treningów i walk. Pamiętaj tylko by dobrze je założyć, w pierwszej kolejności tworząc specjalną pętelkę na kciuk, ponieważ wtedy owijka nie będzie się ruszać ani zsuwać. Dokładne wiązanie to kwestia indywidualna każdego zawodnika, jednak dobrej klasy materiały, z jakich będą wykonane owijki, zapewnią ich wytrzymałość i niezawodność.

[profiler]
Memory usage: real: 21757952, emalloc: 21188792
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem