Pokaż12 na stronę

Siatka  Lista 

Pokaż12 na stronę

Siatka  Lista 

W dzisiejszych czasach coraz więcej czasu spędzamy na siłowni – uczestnicząc  w zajęciach grupowych, szlifując formę z trenerem personalnym lub wykonując ćwiczenia samodzielnie. Wiąże się to ze wzrastającą świadomością społeczeństwa oraz dostępem do Internetu, który edukuje i zwiększa motywację, a co za tym idzie, skłania do działania. Skutki siedzącego trybu życia są widoczne u większości pracowników, nawet uczniów, a związane z tym zagrożenia zdrowotne są alarmujące. Osoby takie są narażone na choroby serca, nadciśnienie tętnicze, bóle pleców czy nawet depresję. Nie wspominając już o tym, że często w parze z wielogodzinnym siedzeniem przed komputerem idzie nieprawidłowe odżywianie się, co z kolei przyczynia się do otyłości. Lista nie ma końca, a lekarze wciąż ostrzegają. Zacznij uprawiać aktywność fizyczną z odpowiednimi butami sportowymi i ciesz się sprawnością oraz dobrym samopoczuciem każdego dnia! 

Odpowiednie obuwie, czyli niepodważalny fundament treningu 

Zdrowie i  świetna kondycja są bardzo ważne, jednak aby każdy trening był przyjemnością bez ewentualnej kontuzji, podstawą jest odpowiednie obuwie, które uchroni Cię przed bolesnym urazem. Czynników decydujących o tym, czy obuwie sportowe jest prawidłowo dobrane, jest wiele. Jednym z nich jest dobrze dobrany rozmiar, ponieważ za luźny lub za ciasny but może przyczynić się do opuchnięć lub nawet zwichnięć. Sprawdzając, czy dany but dobrze leży na stopie, należy zwrócić uwagę, czy nie ciśnie nas w duży palec oraz na szerokość stopy. Wiedząc, jak prawidłowo dobrać but, możemy skupić się na kolejnym czynniku, a mianowicie na podeszwie. Nawet trenując amatorsko, ważne, aby podeszwa w Twoim bucie była wykonana z miękkiej pianki. Pamiętaj! Nie może być za gruba ani za twarda, dlatego, kiedy będziesz przymierzać but, sprawdź, czy czujesz łagodne odbicie od podłogi. 

Zwróć uwagę na amortyzację 

Nieodpowiednie buty na siłownię najbardziej oddziałują na więzadła i stawy. Amortyzacja najczęściej potrzebna jest osobom o dużej masie ciała i słabych mięśniach, które nie opanowały jeszcze prawidłowej techniki lądowania na nawierzchni. Jednak niezależnie od poziomu zaawansowania, lepiej zapobiegać, niż leczyć. Oprócz wspomnianych problemów brak amortyzacji może niekorzystnie wpływać na kręgosłup oraz staw kolanowy, zwłaszcza podczas biegania czy podnoszenia ciężarów, dlatego już teraz trenuj odpowiedzialnie  i wybierz buty sportowe poprawnie zamortyzowane. Nie zapomnij dopasować obuwia treningowego do swoich umiejętności, masy ciała i nawierzchni. Ponadto pamiętaj, że but musi być lekki i wykonany z oddychających materiałów, chroniąc stopę przed nadmiernym poceniem. 

Wysokiej jakości buty sportowe

Aby ćwiczyć intensywnie i efektywnie, a przy tym wyglądać atrakcyjnie i modnie, postaw na buty dostępne w naszej ofercie. Te sportowe buty są propozycją bardzo dobrych jakościowo produktów, zachowujących najwyższe standardy. Przykładem tego typu obuwia są wykonane z solidnych materiałów, a dokładniej ze świńskiej skóry, buty na matę. Tego typu obuwie znakomicie sprawdza się podczas trenowania sztuk walki, zwłaszcza  w przypadku MMA czy Krav Magi. Zapewniają idealne odczuwanie podłoża, a do tego nie ulegają zbyt szybkiemu zniszczeniu, dlatego posłużą Ci przez wiele lat. Wybierając buty sportowe, znacznie lepiej dopasować je do rodzaju treningu, ponieważ każdy sport wymaga innego obuwia. Postaw na zwiększone bezpieczeństwo podczas treningów oraz wysoki komfort użytkowania, wybierając odpowiednie buty sportowe!

 

[profiler]
Memory usage: real: 21495808, emalloc: 21144240
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem